Top Ad

header ads

Portal TerazStrzelno.pl i MojaKruszwica.pl patronami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Strzelnie

 Już niebawem, bo 8 grudnia 2023 rozpoczniemy IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się już doczekać. Co prawda zostało nam jeszcze wiele do zrobienia, aczkolwiek już powoli da się poczuć tą świąteczną atmosferę. Na wydarzenie zapraszają patroni medialni wydarzenia wśród, których jest portal MojaKruszwica.pl oraz partnerski serwis TerazStrzelno.pl

W związku z powyższym, tradycyjnie już informujemy jakież to atrakcje będą na Was czekać przez całe trzy dni jarmarku!

W piątek wystawcy będą dla Was dostępni już w piątek od godziny 15:00. Będziecie mogli rozkoszować się pysznymi smakołykami, dobrym grzanym winem czy też pięknym rękodziełem. O tej samej godzinie rozpoczniemy występy artystyczne na naszej scenie. Jako pierwsi zaprezentują się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie. Bezpośrednio po nich, o godzinie 15:30, wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach. O 16:00 natomiast pokaz swych zdolności dadzą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. O 16:30 wystąpi druga ze strzeleńskich szkół – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. A. A. Michelsona w Strzelnie. Następnie, o 17:00, odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku oraz oficjalne rozpoczęcie jarmarku przez burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Całość będzie urozmaicona poprzez występy artystyczne strzeleńsko-wilczyńskiej grupy chorągwiarskiej oraz Gwardii Gryfa – wrocławskiej grupy specjalizującej się w sztuce Sbandieratori. O godzinie 18:00 na naszym Rynku rozbrzmią młodociani artyści z zaprzyjaźnionego Muzo Studio. Ostatnią grupą, która zaprezentuje się tego dnia na jarmarku będzie Kapela Góralska z Kościeliska. Całość potrwa do godziny 21:00.


W sobotę będziemy na Wasz czekać już od godziny 10:00. Rozpoczniemy świąteczną grą terenową „Gwiazdkowa Niespodzianka”, która odbywać się będzie na ulicach naszego miasta. Wciąż mamy kilka wolnych miejsc, dlatego zachęcamy do zapisów u Pani Barbary Narbut – tel. 601 405 446. Od godziny 11:30 czas spędzony na strzeleńskim Rynku umilać będą młodzi artyści i artystki działający przy Domu Kultury w Strzelnie. Następnie o 12:30 czeka na nas atrakcja skierowana do troszeczkę młodszych uczestników. Na naszej scenie pojawi się Grupa T z teatrzykiem pt. „Legenda o Katarzynce”. O 13:00 wystąpi Łukasz Sochowski wraz z zespołem.  Na godzinę 14:00 przewidujemy ponowny występ Grupy T, tym razem z teatrzykiem pt. „Czy Święty Mikołaj istnieje?”. Jeśli do tego momentu przejmowaliście się warunkami pogodowymi – teraz nastąpi przełom, gdyż już teraz możemy zapewnić, że atmosfera na strzeleńskim rynku przywiedzie nam wspomnienia z ubiegłorocznego fireshow! O 14:45 zaprezentują się lokalne dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, prowadzone przez jedyną i niepowtarzalną Emilię Świeciak-Wiśniewską! Gdy już wszyscy delikatnie ochłoniemy, o 15:10 odbędzie się Amazing Bubble Show, czyli atrakcja, która urozmaica nasz jarmark każdego roku! O godzinie 15:40 na scenie pojawi się Jagoda Kujawa, kolejna młoda i utalentowana artystka, która zaprezentuje swoje umiejętności gry na skrzypcach. Godzina 16:15 przyniesie nam kolejne wspaniałe występy – tym razem wystąpią pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu! To wszystko to jednak preludium do wydarzenia, na które wielu z Was czeka – Świątecznej Prywatki z Waszym Radiem FM, którą rozpoczniemy o godzinie 17:00. Zaprezentują się wówczas takie zespoły jak Piękni i Młodzi Dawid Narożny, Arek Kopaczewski, czy też Mirage & Yoko. Impreza prowadzona będzie przez niezastąpionego Dariusza Piekarskiego! Całość będzie trwała aż do godziny 21:00.


Ostatni dzień jarmarku, czyli niedziela rozpocznie się Świąteczną Senioradą! Kojące piosenki świąteczne w wykonaniu okolicznych zespołów towarzyszyć nam będą już od godziny 10:00. Zaprezentują się wówczas takie zespoły jak Kujawianki i Strzelnianki ze Strzelna, Złoty Wiek z Janikowa, Kalina z Chabska, Retro z Barcina, oraz Powidzanie z Powidza. W międzyczasie wyruszy także Mikołajkowy Rajd Rowerowy PTTK Strzelno. Całość będzie trwała aż do godziny 13:00. Wówczas na naszej scenie wystąpi zwyciężczyni programu The Voice Senior – Barbara Parzęczewska! Bezpośrednio po koncercie Pani Barbary, o godzinie 14:30, będziemy mieli możliwość wysłuchać koncertu pop operowego w wykonaniu Izabeli Metler! Nasz jarmark zakończymy o godzinie 16:00.


To jednak nie koniec atrakcji, zwłaszcza tych dla najmłodszych! Przez wszystkie dni jarmarku, na naszym Rynku obecny będzie specjalny gość – Święty Mikołaj, który z pewnością będzie miał wiele prezentów dla dzieci oraz świąteczna kolejka i karuzela. W sobotę Miejskiej Bibliotece Publicznej natomiast odbywać się będą świąteczne warsztaty, również skierowane do młodszych odbiorców. Zgłoszenia do udziału w warsztatach odbywać się będą podczas trwania imprezy w siedzibie Biblioteki.


W tym roku macie również możliwość zdobycia unikatowej pamiątki z naszego jarmarku – zaprzyjaźniona firma W3M z Mogilna realizuje na zamówienie jarmarkowe kubki w dwóch różnych wzorach.


Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/7VA8P5jFo - dodajemy tam wiele ciekawych informacji, zarówno o naszych wystawcach jak i artystach, którzy wystąpią.


Zapraszamy serdecznie!


Koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Jarosław Gębala.


Organizatorzy: Gmina Strzelno, Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Zakład Aktywności w Przyjezierzu.


Sponsorzy strategiczni: Hagric Woźniecki, Kierowanie i Nadzór nad Realizacją Obiektów Budowlanych Kinga Kasztarynda-Gacek.


Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Strzelnie, El-Rom Adam Śmigielski, Samfred Michał Fredyk, Czobot Construction Projects, Sanplast S. A., Klima Strzelno, PPHU Bartosz Pawliński, Sklep Metalowy Strzelno, Bre-Instal, PHU Michał Wolski OliDekor, JW Group, AMT A. Tarnas, Fatpol Tools, Stark Bus, Pro-Nad Jarosław Góralczyk, Wood Glass Team, W3M.pl, Pizzeria Wenezia, ZGKiM w Kleczewie, Zdrowe Drzewo Wesołowscy, Wymiarowe – meble dopasowane do Ciebie, Usługi remontowo-budowlane Piotr Dziekański, Inter-Trak, Oerlemans Foods, Łakoma Łyżka, P.U.H. Jargum Jarosław Piasecki, Czyste Powietrze, Nadleśnictwo Miradz, Burmistrz oraz Radni Rady Miejskiej w Strzelnie, Usługi remontowo-budowlane Rajmund Jabłoński, Focusdruk, Zakład usługowo-budowlany El-Bar, POLBUD Polak, Magic Garden.

Partnerzy: PTTK im. Antoniego Słowińskiego w Strzelnie, Parafia Św. Trójcy w Strzelnie, Enea Operator, Enea Oświetlenie, OSP Strzelno, Senior+ Strzelno, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Strzelnie, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Prześlij komentarz

0 Komentarze