Top Ad

header ads

W ramach naszego patronatu medialnego zapraszamy do Strzelna!
W Strzelnie zbliża się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników słodkości. Już niebawem, od 1 do 3 września 2023 roku, odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Czekolady i Słodyczy. Wydarzenie to przyciąga zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów z innych regionów. Warto dodać, że wydarzenie wspierają trzy portale w ramach Kujawskiej Grupy Medialnej InfoMogilno24.pl, MojaKruszwica.pl oraz TerazStrzelno.pl.


Piątek, 01.09.

Pierwszy dzień naszego Festiwalu rozpoczniemy o godzinie 15:00 – mamy nadzieję, że wówczas wszyscy już zdążą powrócić z zasłużonych urlopów, a nieco młodsi pogodzą się z radosnym faktem powrotu do szkoły. Już wtedy do Waszej dyspozycji będą wszyscy nasi wystawcy. Uprzedzamy, że wybór będzie ogromny, także polecamy przygotować swoje apetyty! Od godziny 17:00 na naszym Rynku gościć będzie fotobudka 360 – wszyscy chętni będą mieli możliwość z niej skorzystać! Nieco później, o godzinie 18:00 na naszej scenie pojawi się duet artystów: Musiel & N.P.MC Kret. Mamy nadzieję, że staną na wysokości zadania! Jeśli Oni nie rozgrzeją naszej sceny, z pewnością zrobi to grupa występująca tuż po nich! Wystąpi dla Was Formacja Taneczna Revolta oraz ich podopieczne zespoły – Iskierki oraz Glow. Na zakończenie tego dnia, odbędzie się DJ Salis Laser Show! Nie możecie tego przegapić!

Sobota, 02.09.

Ten dzień rozpoczniemy już o godzinie 10:00. Wszystkie ranne ptaszki już wtedy będą mogły korzystać z oferty naszych wystawców. Pierwszą z atrakcji scenicznych tego dnia, będzie występ zespołu teatralnego „Grupa T” ze spektaklem pt. „Mniam mniam”. Celem spektaklu, jest uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania a także sięgania po używki. Z pewnością udowodnią, że zdrowy nie znaczy nudny! Następnie, o godzinie 15:00, na naszej scenie gościć będziemy wokalistów działających przy Domu Kultury w Strzelnie. Po tej potężnej dawce muzyki, powróci „Grupa T” wraz ze swoim spektaklem „Bajki na jednej nodze”, podczas którego poruszą istotny aspekt zdrowego trybu życia. Po spektaklu, nasza scena znów będzie muzyczna – pokaz swoich umiejętności da Orkiestra Dęta ze Strzelna! Po naszych muzykach odbędzie się koncert operetkowy, w wykonaniu grupy Artes Ensemble pt. „MUZYCZNE RETRO SHOW: ACH, JAK PRZYJEMNIE!”. Na zakończenie drugiego dnia Festiwalu Czekolady w Strzelnie, o godzinie 19:30 odbędzie się zabawa taneczna z zespołem „Muzyczny Bukiet”.

Niedziela, 03.09.

Niedziela standardowo będzie dożynkowa! Imprezę rozpoczniemy o godzinie 10:00 na Rynku. O 11:00 wyrusza korowód dożynkowy, jednakże czas oczekiwania swoim występem umili nam zespół śpiewaczy Kujawianki – Strzelnianki, który zagości na naszej scenie o godzinie 10:15. Po ich występie wspólnie wybierzemy się do Kościoła Św. Trójcy w Strzelnie, gdzie o godzinie 11:30 odbędzie się Msza Św. Po zakończonej Mszy, o godzinie 12:30 odbędzie się powrotny przemarsz na Rynek Strzelna w akompaniamencie zespołu folklorystycznego „Spod Strzechy”! Gdy już wszyscy ponownie rozgościmy się w centrum naszego miasta, na naszej scenie odbędzie się pokaz tańców ludowych i narodowych w wykonaniu zespołu „Dzieci Kujaw”! Następnie, o godzinie 15:00 odbędą się aż dwa istotne wydarzenia – dla wszystkich uczestników Festiwalu Czekolady i Słodyczy w Strzelnie udostępniona zostanie wielka fontanna czekolady! W tym samym czasie, na naszej scenie rozpocznie się kolejna Niedzielna Pałucka Biesiada z Waszym Radiem FM! Podczas niej wystąpią tacy artyści jak: Grupa AM, Justyna & Kris oraz Jesika! Całość Biesiady prowadził będzie niezastąpiony Dariusz Piekarski!

Przez pierwsze dwa dni trwania imprezy, równolegle do wydarzeń na scenie, odbywać się będą także słodkie, czekoladowe warsztaty! Ich harmonogram możecie znaleźć poniżej:

Piątek:

15:00 – malowanie czekoladowych buziek – warsztat pracy na andrutach,
16:00 – zabawne figurki z masy cukrowej,
16:00 – malowanie czekoladowego muralu,
17:00 – zrób swoją tabliczkę czekolady – warsztat tworzenia i dekorowania tabliczek czekolady z Gangiem Czekoladożerców,
18:00 – malowanie czekoladowych buziek – warsztat pracy na andrutach.

Sobota:

12:00 - malowanie czekoladowych buziek – warsztat pracy na andrutach,
13:00 – zabawne figurki z masy cukrowej,
14:00- malowanie czekoladowych buziek,
15:30 – zrób swoją tabliczkę czekolady – warsztat tworzenia i dekorowania tabliczek czekolady z Gangiem Czekoladożerców,
17:00 – czekoladowe lizaki w różnych kształtach – warsztat pracy na andrutach,
17:00 – malowanie czekoladowego muralu.

Warsztaty czekoladowe:

W ciągu pierwszych dwóch dni festiwalu odbędą się warsztaty związane z czekoladą, takie jak malowanie czekoladowych buziek, tworzenie figur z masy cukrowej czy dekorowanie tabliczek czekolady.

Dodatkowe atrakcje:

Na festiwalu nie zabraknie również stoisk promocyjnych, takich jak Dom Kultury w Strzelnie czy Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i karuzelę.

Organizacja i wsparcie:

Za organizację festiwalu odpowiadają Gmina Strzelno, Agencja WeForm oraz Dom Kultury w Strzelnie. Wydarzenie wspierają liczni partnerzy i sponsorzy, w tym Bank Spółdzielczy w Strzelnie czy Oerlemans Foods. Patronat medialny nad festiwalem sprawują portale Kujawskiej Grupy Medialnej.

Dla zainteresowanych więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Prześlij komentarz

0 Komentarze