Top Ad

header ads

Portal Kujawski zawiesza działalność przez sytuację medialną [VIDEO]

 
Portal Kujawski będący od lat partnerem portalu MojaKruszwica.pl zawiesza swoją działalność. Jak podkreśla twórca strony internetowej o Kujawach "powyższe kroki wynikają z trudnej sytuacji na rynku mediów lokalnych, która wymaga zmiany priorytetów biznesowych". Nowe publikacje przestaną się ukazywać od 1 lutego.

Kilka dni temu Portal Kujawski opisał sytuację na rynku bydgoskich mediów. W komentarzu "W Bydgoszczy nie ma już klimatu dla niezależnych mediów" „wskazane zostały trudności, pojawiła się również informacja, że będzie wymagało to ograniczenia formuły aktywności Portalu Kujawskiego".

- Rozważane było kilka rozwiązań. W pierwszej kolejności były to koncepcje ograniczenia liczby publikacji. W rezultacie jednak uznano, że byłoby to  rozwiązanie najgorsze z możliwych. Polaryzacja polityczna jaka weszła na lokalny rynek medialny w Bydgoszczy, gdzie toczy się walka pomiędzy  dwoma obozami politycznymi, stała się pretekstem do łamania kolejnych zasad i przekraczania granic. Portal Kujawski nie zamierza w tym brać udziału, stąd też należy uznać, że realizowana przez ostatnie 10 lat misja się wyczerpała - napisał wczoraj Łukasz Religa.

Od 1 lutego na www.portalkujawski.pl nie będą ukazywać się nowe publikacje.  Z uwagi jednak na sporą bazę kilkunastu tysięcy publikacji, które opisują lokalną historię w ostatniej dekadzie, strona będzie dalej funkcjonować.

O całej sytuacji rozmawiano w TVP3 Bydgoszcz. 

 - Zaznaczyłem, że nie uważam, iż to samorządowcy są głównymi winnymi patologii w mediach, ale nie bez powodu eksperci od lat przestrzegali przed mediami wydawanymi przez samorządy (wspomnę tutaj o takich postaciach jak prof. Jerzy Hausner (wicepremier w rządzie SLD jakby ktoś nie pamiętał), prof. Adam Bodnar, czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka) - podkreśla Łukasz Religa.

   

 - Zwróciłem też uwagę na pewien absurd do jakiego doszło jakiś czas temu, gdy profil Bydgoszcz.pl, który powinien promować miasto, kolportował dla promowania ,,Bydgoszcz Informuje" clicbaita o jakiś działaniach przestępczych w Bydgoszczy, czym tak naprawdę szkodził wizerunkowi miasta wśród chociażby potencjalnych turystów. - dodaje Religa.

Prześlij komentarz

0 Komentarze