Top Ad

header ads

8 lat temu powstał portal MojaKruszwica.pl

 
Kilkadziesiąt tysięcy informacji, ponad pół miliona zdjęć, tysiące opisanych wydarzeń i poruszonych tematów. 13 grudnia 2022 roku minęło 8 lat od powstania portalu MojaKruszwica.pl


Portal MojaKruszwica.pl rozpoczął działalność 13 grudnia 2014 roku. Szybko zyskał sympatię mieszkańców Kruszwicy i okolic. Od 2016 roku stanowi trzon lokalnego wydawcy Kujawskiej Grupy Medialnej. Na bazie MojaKruszwica.pl powstały również portale w sąsiednich miejscowościach. 

Portal powstał w grudniu 2014 roku. Głównymi inicjatorami i jego założycielami był Łukasz Jankowski-Wojtczak oraz Przemysław Bohonos. W pierwszym zespole redakcyjnym znaleźli się także Maciej Wasielewski (historia), Bartłomiej Grabowski (literatura, historia) oraz Kamil Wojtczak (aktualne informacje). Od początku istnienia MojaKruszwica.pl redaktorem naczelnym portalu jest Przemysław Bohonos.

Kruszwicki portal codziennie prezentuje szereg treści zarówno tych lokalnych, jak i regionalnych oraz ogólnopolskich. Od początku swojego powstania portal zmienił się wizualnie. Były to trzy duże i wyraźne zmiany. W 2018 roku odświeżone zostało logo portalu. Portal rozpoczął także owocną i niezwykle dynamiczną współpracę z Siecią Portali. 

Na przestrzeni wielu lat zmieniły się choćby działy tematyczne czy tzw. cykle, które mają na celu pozostawać wciąż aktualnymi wobec oczekiwań czytelników. Cieszą statystyki i liczba odwiedzin. Ważna jest także rozpoznawalność marki, którą udało się stworzyć i rozwijać - mówi Przemysław Bohonos, właściciel portalu. 

Rozwój portalu mojakruszwica.pl widać zwłaszcza po liczbie odwiedzających witrynę. Stanowi to dodatkowy atut z osobami,  które współpracują z serwisem. 

Staramy się aby czytelnik miał szerokie pole widzenia, możliwość skorzystania z wielu informacji, nie tylko tych lokalnych. Portal wciąż przechodzi zmiany, mniejsze lub większe. Wprawne oko czytelnika na pewno je dostrzeże - podkreśla Agata Dudek z Kujawskiej Grupy Medialnej.

Średnia liczba odwiedzających portal miesięcznie to około 50 tysięcy osób. Generują oni około 1 miliona miesięcznie odsłon (maksymalna miesięczna liczba odsłon to 1,7 miliona). Warto dodać, że są to użytkownicy z całej Polski, regionu, a także świata. 

To właśnie z myślą o czytelnikach powstała strona MojaKruszwica PLUS gdzie prezentowane są materiały ogólnopolskie. Ciekawa jest również współpraca z Polską Agencją Prasową oraz Wirtualną Polską polegająca na wymianie treści. 

Warto dodać, że portal mojakruszwica.pl dysponuje nowoczesną aplikacją mobilną oraz systemem alert24.  Ponadto realizuje także inne działy tematyczne jak biznes czy lifestyle. Ponadto jesienią 2022 roku po raz pierwszy skorzystano z nowoczesnej technologii GPT-3. Wielkimi krokami zbliża się dekada istnienia portalu. Plany dotyczące jubileuszowego dla portalu 2024 roku poznamy za rok.

(www.mojakruszwica.pl).

Prześlij komentarz

0 Komentarze