Top Ad

header ads

Nowa mapa koronawirusa na rządowych stronach gov.pl
Firma Esri Polska odpowiedzialna za stworzenie pierwszej polskiej mapy rozprzestrzeniania się COVID-19, przy współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Zdrowia i Rządowym Centrum Bezpieczeństwa opracowała oficjalną, rządową mapę zarażeń koronawirusem (SARC-CoV-2). Cyfrowa mapa jest już dostępna pod adresem gov.pl/web/koronawirus.  

Aplikacja prezentuje aktualne informacje odnośnie liczby chorych, ozdrowieńców oraz zgonów. Na mapie widoczne są także szczegółowe dane odnoszące się do poszczególnych województw, dzienny przyrost zachorowań oraz potwierdzone przypadki zarażeń w skali logarytmicznej obrazującej dynamikę rozprzestrzeniania się koronawirusa od początku pandemii. 

Prezentowane informacje pochodzą od Ministerstwa Zdrowia oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Opracowanie poszerzone jest także o dane dotyczące całego świata oraz opracowania mapowe z różnych krajów takich jak Niemcy, Francja i Włochy. Rządowa cyfrowa mapa COVID-19 jest aktualizowana codziennie.  
 
- „Opracowanie i publikacja mapy rozprzestrzeniania się koronawirusa na stronach rządowych to ważny krok w kierunku rzetelnego informowania społeczeństwa o rozwoju choroby w Polsce. Cyfrowa mapa w łatwy sposób tłumaczy zjawiska takie, jak np. rozwój choroby, a publikacja danych na oficjalnych stronach instytucji państwowych dodaje opracowaniu wiarygodności” – dodaje Bogdan Zawiśliński, Dyrektor Działu Bezpieczeństwa i Administracji Centralnej, ESRI Polska

Prześlij komentarz

0 Komentarze